• Jasełka 2023

• W tym roku naszą szkołę odwiedziła grupa kolędników. Byli to drugoklasiści, którzy z pomocą uczniów klas: 3, 5 i 8 przedstawili historię Bożego Narodzenia. Celem inscenizacji stylizowanej na tradycyjnych Kolędników było przypomnienie zwyczaju odwiedzania gospodarstw przez grupę kolędujących postaci. Przedstawienie ubogacone piękną oprawą muzyczną nagrodzone zostało gromkimi brawami, a kolędnicy tradycyjnie obdarowani słodkościami.

Żyd z kozą nas ubawili, anioły wzruszyły, Maryja i Józef zachwycili, Królowie wnieśli nie tylko dary, ale i majestat, Herod zasiał grozę, diabełki próbowały wprowadzić zamęt, a pastuszkowie wyśpiewali prośbę o lepszy świat, pełen zgody i miłości. Dzieciątko utulone uśmiechało się z jasełek i, miejmy nadzieję, wysłuchało naszego wołania o pokój.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierali nas w czasie przygotowań. Szczególnie dziękujemy rodzicom za pomoc w opanowaniu ról i piękne kostiumy, dzieciom za zaangażowanie i wytrwałość w czasie prób, a drogiej publiczności za spotkanie, wspólne kolędowanie i za wszystkie miłe słowa.