• Godziny pracy pedagoga specjalnego:

Peagog specjalny - Katarzyna Jankowska

Wtorek:

7.00 –8.00 s.43

8.00 - 9.00  biblioteka

Czwartek:
        11.30 – 13. 30  s. 30

12.45 – 15.45 s. 30

Pedagog specjalny - Beata Bakalarz

poniedziałek:

7.50 – 8.50  biblioteka

13.40 - 14.40  kl. 3 s. 31

7.00 – 8.00  s.31

ZAJĘCIA Z DZIEĆMI BĘDĄ PRZEPROWADZANE Z ELEMENTAMI ZABAWY, aby dziecko zachęcić, zmotywować i zaciekawić (zabawy i gry dydaktyczne, aktywność plastyczna itp.) Celem tego jest stymulowanie rozwoju dziecka, usprawnianie jego funkcji psycho – motorycznych, eliminowanie niepowodzeń w społecznym i emocjonalnym funkcjonowaniu.

Pedagog specjalny zajmuje się:

• Analizą dokumentacji uczniów (Współpracą z zespołem nauczycieli w zakresie opracowania i realizacji indywidualnego programu edukacyjno – terapeutycznego ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, w tym zapewnienia mu opieki i pomocy psychologiczno – pedagogicznej)
        • Wsparciem procesu integracji w klasie i na terenie szkoły
        • Prowadzeniem zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno – społeczne.
        • Dostosowaniem programu i poszczególnych treści , metod i form kształcenia do potrzeb i możliwości dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych
        • Ścisłą współpracą z rodzicami uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, wspiera rodziców poprzez: kształtowanie prawidłowej postawy rodzicielskiej wobec własnego dziecka, informuje o pracy ucznia na zajęciach, udziela porad związanych z koniecznością skorzystania z dodatkowej pomocy innych specjalistów czy instytucji społecznych