• MAŁOPOLSKIE TALENTY : "Muzyka - moja miłość"

• 06.05.2022 22:05
      • W drugim projekcie kolejnej edycji Małopolskich Talentów, grupy zajmowały się modułem "Muzyka - moja miłość", a tematem przewodnim było pytanie "Jak zachęcić młodzież do słuchania muzyki poważnej?". Z przeprowadzonej przez uczestników ankiety wynika, iż ich rówieśnicy nigdy nie byli (lub w kilku przypadkach) raz byli w filharmonii lub operze, a muzyki klasycznej raczej nie słuchają. Postanowiliśmy sami sprawdzić jakie to doświadczenie i wybraliśmy się na taki koncert do Filharmonii Krakowskiej. Było to wydarzenie z cyklu muzyka ars amanda, a tytuł koncertu to Wehikuł czasu, i rzeczywiście mogliśmy na chwilę przenieść się do innych epok muzycznych. Po wysłuchaniu koncertu, uczniowie wyszukali więcej informacji na temat twórców muzyki klasycznej oraz napisali recenzję koncertu. Następnie zbadali obszary rozrywki i sztuki oraz życia codziennego, w których muzyka poważna odgrywa znaczącą rolę. Najciekawszą częścią projektu było przygotowanie kompilacji utworów, które łączą w sobie dwa gatunki muzyczne (muzyka poważna + hip hop/rock/metal/techno i inne), tzw. blended music.

Zachęcamy do zapoznania się z wytworami pracy uczniów.