• Szkolny turniej szachowy

Miejsce 2: Tymon Płonka

Miejsce 3: Oskar Czopek

Gratulujemy!!!

• Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem dydaktycznym przy Szkole Podstawowej w Goszczy.

• 02.02.2024
          • W dniu wczorajszym, tj. 01.02.2024 roku została uroczyście otwarta nowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem dydaktycznym przy Szkoła Podstawowa im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy .

Uroczystość ta rozpoczęła się od pięknego poloneza w wykonaniu uczniów klas 1-3. Po nim nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu.

Następnie Wójt Gminy Marek Jamborski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goszczy Maria Pęchalska powitali licznie przybyłych do Goszczy Gości wśród których znaleźli się m.in.: Ireneusz Raś - Poseł na Sejm RP, Andrzej Adamczyk, Dyrektor Biura Wojewody - Łukasza

Krzysztofik , Łukasz Smółka - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Tadeusz Dudę, Wicedyrektor nadzoru pedagogicznego – Małgorzata Wesołowska, Wice Starosta Powiat Krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk, Radni Powiatu Krakowskiego, brygadier Jacek Hajduk, reprezentujący KM PSP w Krakowie, Prezes Małopolskiej Hodowli Roślin Piotr Serafin, Dyrektor Biura Metropolii Krakowskiej Daniel Wrzoszczyk, Prezesi i Komendant ZOSP, Prezesi i Naczelnik Ochotnicza Straż Pożarna w Goszczy i Marszowicach, Komendant Komisariatu Policji w Słomnikach – Marek Kyzioł, proboszcz parafii w Goszczy wraz z ks. wizytatorem, Radni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca wraz z Przewodniczącą Rady Małgorzatą Doniec, Sołtysi Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, przedstawicieli Rady Rodziców, Dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, Anna Szymczyk – Sierak - Dyrektor Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie-Luborzycy, Przewodnicząca Gminna Rada Seniorów Kocmyrzów Luborzyca Danuta Sokół, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, przedstawiciele firm, które realizowały zadanie budowy nowej sali gimnastycznej w Goszczy, przedstawiciele Orkiestra dęta TON z Goszczy, Prezes Strażak Goszcza, grono pedagogiczne szkoły, pracownicy Urzędu Gminy oraz przedstawiciele firm działających na terenie Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.

Po zakończonym powitaniu głos zabrał Wójt Gminy Marek Jamborski, który przedstawił historię podejmowanych działań, jakie w efekcie doprowadziły do dzisiejszej uroczystości tj. otwarcia nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem dydaktycznym w Goszczy. Dopełnieniem wystąpienia Wójta była wypowiedź Dyrektor szkoły w Goszczy Marii Pęchalskiej, w której przybliżyła ona zebranym szczegółowe dane o nowo powstałym obiekcie.

Po wystąpieniu Wójta oraz Dyrektor szkoły nastąpiło przecięcie symbolicznej wstęgi, którego dokonali wspólnie: gospodarze, zacni goście i uczniowie.

Kolejno proboszcz parafii w Goszczy dokonał uroczystego poświęcenia obiektu. Następnie zaś miało miejsce przekazanie symbolicznego „Klucza” do budynku nowej sali Dyrektor Szkoły Marii Pęchalskiej przez Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marka Jamborskiego.

Z kolei krótkie wystąpienia gratulacyjne wygłosili obecni w Goszczy Goście. Przekazali także symboliczne prezenty dla naszych uczniów.

W dalszej części tego ważnego wydarzenia, dyrektor Maria Pęchalska wręczyła okazjonalne wiązanki kwiatów Wójtowi Markowi Jamborskiemu, Przewodniczącej Małgorzacie Doniec, Małgorzacie Wesołowskiej, Adolfowi Siudkowi - soltysowi Goszczy, Annie Dutkiewicz i Agnieszce Czekaj Przwodniczącym obecnej i poprzedniej Rady Rodziców, Krystynie Broś – Prezes zaprzyjaźnionego ze szkołą Stowarzyszenie Aktywna Wieś w Goszczy i Sadowiu .

Uroczystość otwarcia budynku nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Goszczy zakończył specjalnie na tą okazję przygotowany występ artystyczny dzieci i młodzieży pt. „ W królestwie sportu”. W Goszczy zaprezentowały swoje umiejętności również Cheerleaders Unique , ktorej prezes i założycielka Lidia Stefańska jest absolwentką tej szkoły

Po tej części uroczystości, Goście obecni w Goszczy, mieli możliwość zwiedzić nową otwartą salę gimnastyczną.

O bezpieczeństwo i kierowanie ruchem na zewnatrz zadbała OSP z Goszczy.

Tego dnia w Goszczy wszyscy czuliśmy radosną i podniosłą atmosferę!

• Święto Trzech Króli

• 04.01.2024
          • W sobotę 6 stycznia od godziny 10:00-15:00 ( święto Trzech Króli) uczniowie naszej Szkoły odwiedzą Państwa z życzeniami noworocznymi i kalendarzem promującym naszą szkołę.

• Słuchowisko gen. Marian Langiewicz i Powstańcy Styczniowi w Goszczy

• 18.12.2023
          • W ramach zrealizowanych warsztatów teatralnych i historycznych uczyliśmy się i bawiliśmy się wyśmienicie. Dziękujemy uczniom, nauczycielom ze wspaniałej Szkoły Podstawowej w Goszczy. Link do filmu poniżej:

• Zapytanie ofertowe

• 15.12.2023
          • Zapraszamy do udziału w procedurze zamówienia publicznego dotyczącego świadczenia usług cateringowych dla dzieci, które w roku szkolnym 2023/2024 uczęszczają do oddziałów przedszkolnych i Szkoły Podstawowej im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy. Oferty można składać przez e-zamówienia oraz na skrzynkę ePUAP. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce zapytanie ofertowe.

• KONKURS O ZŁOTĄ NUTKĘ GMINY KOCMYRZÓW - LUBORZYCA

• 17.11.2023
          • Na Konkursie uczniowie klasy 2 prezentowali piosenkę IDZIE JESIEŃ, występ został przygotowany pod kierunkiem Pani Natalii Kustitskiej. Serdeczne podziękowania składamy rodzicom uczniów za przygotowanie wspaniałych strojów.