Kolędowanie w remizie OSP Goszcza
- 27.01.2023
„Kochani, dziś okazja rzadka:
mamy Dzień Babci i Dzień Dziadka…”
– tak rozpoczęły się życzenia dla Babć i Dziadków złożone podczas kolędowania lokalnej społeczności w remizie OSP w Goszczy. Gospodarzami spotkania były stowarzyszenia „Aktywna Wieś w Goszczy i Sadowiu, „Za Miastem” w Marszowicach oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Goszczy.
W gronie zacnych gości znaleźli się: Pan Marek Jamborski – Wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, Pan Radosław Zębala – radny naszej Gminy, Pan Zygmunt Łach - emerytowany Dyrektor Szkoły w Goszczy, Pani Danuta Sokół – przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów, Pan Andrzej Natkaniec – sołtys Marszowic, Pan Łukasz Dutkiewicz – naczelnik OSP Goszcza, a w szczególności ukochani: Babcie i Dziadkowie.
Zebranych powitały: w imieniu Stowarzyszenia Aktywna Wieś w Goszczy i Sadowiu - przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Czekaj, prezes Stowarzyszenia "Za Miastem" w Marszowicach Pani Anna Nowak oraz Dyrektor Szkoły w Goszczy – Pani Maria Pęchalska.
Wspólne kolędowanie rozpoczęła grupa uczniów inscenizacją „Po kolędzie”. Przedstawienie nagrodzono gromkimi brawami, a także całymi koszami słodyczy, które żadną miarą nie zmieściły się w żydowskim worku.
Spotkanie uświetniła Orkiestra Dęta „Ton” pod batutą Pana Eugeniusza Sokoła, która wygrała kolędy, pastorałki, tradycyjne 100 lat oraz marsza, jak to „babcia stała na balkonie, dziadek dołem defilował”.
Po rozmowach i pogaduszkach przy „słodkich” stołach przygotowanych przez Gospodynie ze Stowarzyszeń, zebrani rozeszli się, tonąc w wieczornej mgle, zabierając ze sobą kolejną garść wspomnień. Dziękujemy za miły wieczór, pełen wspólnych radości i wzruszeń.
5
Warsztaty plastyczne
- 26.01.2023
W oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty plastyczne z Panią Anną, mamą Helenki - charakteryzatorką filmową i teatralną. Dzieci tworzyły elementy dekoracji do przedstawienia,, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków ''. Pracowały twórczo, wykorzystując różne techniki plastyczne oraz swoją wyobraźnię. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia, jesteśmy dumni i usatysfakcjonowani efektami naszych działań.
4
Pocztówki Pamięci
- 25.01.2023
W bieżącym roku 2023 przypada okrągła 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Goszcza jest szczególnie związana z tym wielkim zrywem narodowym Polaków, gdyż właśnie tutaj 11 marca 1863 roku, w miejscowym dworku dyktatorem Powstania został ogłoszony gen. Marian Langiewicz. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Pocztówki Pamięci, w ramach której wysłali pocztówki oraz ręcznie robione kartki do kilku szkół na terenie całej Polski, których nazwa lub patroni związani są z Powstaniem Styczniowym. Uczniowie klas IV-VIII wysłali pozdrowienia i przekazali serdeczne życzenia do szkół w Poznaniu, Lublinie, Częstochowie i Małogoszczy. W ten sposób nasi wychowankowie uczcili pamięć o Powstańcach, okazali szacunek do historii Polski i dali piękny przykład patriotyzmu. Akcję koordynował nauczyciel historii Stefan Tochowicz oraz uczennica klasy ósmej Aleksandra Hołda.
3
Jaesłka 2022/2023
- 20.01.2023
W tym roku naszą szkołę odwiedziła grupa kolędników. Byli to drugoklasiści, którzy z pomocą uczniów klas: 3, 5 i 8 przedstawili historię Bożego Narodzenia. Celem inscenizacji stylizowanej na tradycyjnych Kolędników było przypomnienie zwyczaju odwiedzania gospodarstw przez grupę kolędujących postaci. Przedstawienie ubogacone piękną oprawą muzyczną nagrodzone zostało gromkimi brawami, a kolędnicy tradycyjnie obdarowani słodkościami.
Żyd z kozą nas ubawili, anioły wzruszyły, Maryja i Józef zachwycili, Królowie wnieśli nie tylko dary, ale i majestat, Herod zasiał grozę, diabełki próbowały wprowadzić zamęt, a pastuszkowie wyśpiewali prośbę o lepszy świat, pełen zgody i miłości. Dzieciątko utulone uśmiechało się z jasełek i miejmy nadzieję, wysłuchało naszego wołania o pokój.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierali nas w czasie przygotowań. Szczególnie dziękujemy rodzicom za pomoc w opanowaniu ról i piękne kostiumy, dzieciom za zaangażowanie i wytrwałość w czasie prób, a drogiej publiczności za spotkanie, wspólne kolędowanie i za wszystkie miłe słowa.
Dla nieobecnych polecamy obejrzeć film z przedstawienia. Link poniżej:
17
Wywiadówka I półrocze roku szkolnego 2022/2023
- 15.01.2023
W wtorek (17 stycznia) odbędzie się wywiadówka. O godzinie 17:15 Jasełka, a po nich spotkania z wychowawcami:
klasa 0 - sala OP
klasa 1 - sala 30
klasa 2 - sala gimnastyczna
klasa 3 - sala świetlicy
klasa 4 - sala 31
klasa 5 - sala 42
klasa 6 - sala 43
klasa 7 - sala 41
klasa 8 - sala 40
Zapraszamy rodziców
JASEŁKA
- 15.01.2023
Informacja dla rodziców, którzy będą korzystali z obiadów od 09 stycznia 2023 r.
- 05.01.2023
Na podstawie art. 106a Prawa oświatowego szkoła zapewnia w szkole ciepły posiłek dla uczniów i stwarza możliwość jego spożycia w czasie pobytu w szkole.
Gmina Kocmyrzów-Luborzyca partycypuje w kosztach ponoszonych przez rodziców, opłacając część tych kosztów w kwocie 2,50 zł brutto za jeden ciepły posiłek dziennie.
Przy pierwszym ciepłym posiłku w danym dniu kwota będzie obniżona o 2,50 zł w aplikacji.
KONKURS MISTRZ RECYKLINGU DLA KLAS 4-8
- 03.01.2023
Życzenia Świąteczne
- 22.12.2022
Protokół z otwarcia ofert
- 22.12.2022
I Gminny Kiermasz Bożonarodzeniowy
- 11.12.2022
W czasie kiermaszu można było zobaczyć i posłuchać uczniów naszej Szkoły w świątecznycm programie artystycznym, wystąpili w nim uczniowie klasy 1 - Lena Mik, Ania Nowak, Ania Półtorak, Natalia Szmyd, Zuzia Wójcik, Anielka Gaweł, Wojtuś Murzynowski, Nikodem Sobesto i Olek Leśniak oraz Marysia Sokół z klasy 7.
Finalistka konkursu o "Złotą nutkę"
- 11.12.2022
Zuzanna Chomik 1 miejsce w kategorii klas VII - VIII.
Świadczenia usług cateringowych
- 09.12.2022
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy informuje o otwarciu zapytania ofertowego dotyczącego świadczenia usług cateringowych (dostarczanie obiadów) dla uczniów klas I-VIII od 2.01.2023 do 31.03.2023r. Z powodu pomyłki w dacie w punkcie 6 oferty, czas składania zostaje wydłużony do 20.12. 2022 r godz. 15 :00.
poniżej link do PDF
Zbiórka dla bezdomniaków
- 05.12.2022
ZBIÓRKA DLA BEZDOMNIAKÓW
Finalizujemy akcję pomocy bezdomnym zwierzętom ze Schroniska w Borku. Za śroki zebrane podczas „muffinkowych czwartków” zakupiona 140 kg mokrej karmy dla kotów. Takie są potrzeby schroniska. W tym tygodniu zbieramy rzeczy, które ułatwią bezdomnym zwierzętom w Schronisku w Borku przetrwać zimę. Można przynosić do szkoły
*koce
*kołdry, poduszki(nie wypełnione pierzem)
*pościel
Mogą to być rzeczy używane. W piętek 9 grudnia 2022r. przyjedzie do naszej szkoły Pani Patrycja Sroka, która odbierze zakupioną karmę i zebrane rzeczy.
Zachęcamy do udziału w akcji!
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
- 30.11.2022
PODSUMOWANIE AKCJI PRZECIWKO PRZEMOCY W SZKOLE: "STACJA - EMPATYCZNI. RAZEM MAMY MOC"
- 28.11.2022
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie propagującym przeciwdziałanie przemocy. Ogólnopolska Kampania pod hasłem: „Stacja – Empatyczni. Razem Mamy Moc” nakierowała uwagę uczniów na to, co ważne i znaczące w codziennym życiu - potrzebę empatii, życzliwości, dobroci dla drugiej osoby. Działania profilaktyczne prowadzone były w dniach 14 -19 listopada. W każdym dniu tygodnia uczniowie wyróżniali się strojem oraz przydzielonymi im zadaniami. Dzień Niebieski – dzień bezinteresownej pomocy i „złotego serduszka”, które można było otrzymać za gest życzliwości. Dzień Żółty był dniem rozdawania uśmiechu, również tego graficznego oczywiście na żółtych karteczkach. Dzień Czerwony – Dzień Prezentowy (m.in. wspólne pakowanie prezentu mikołajowego dla Michałka, podopiecznego Hospicjum dla Dzieci Alma Spei). Dzień Różowy - Dzień lukrowy. „Lukrujemy” czyli mówimy sobie wzajemnie miłe słówka oraz zajadamy się przygotowanymi przez siebie polukrowanymi muffinkami. Dzień Zielony - Dzień Eko – zdrowy, czyli częstujemy się owocami.
3Uczniowie wyróżniający się zachowaniem i prezentujący życzliwą postawę uczniowską, szczególnie w czasie trwania kampanii mogli otrzymać certyfikat – Ambasador kultury 2022. Było również muzycznie, każda klasa przygotowała i zaprezentowała na FB ułożoną przez siebie do znanej melodii piosenkę. W trakcie prowadzonych lekcji wychowawcy, szkolny pedagog, psycholog mówili o potrzebie szacunku, eliminowaniu zachowań agresywnych. Ten czas był okazją do przypomnienia sobie, jak ważne jest: reagowanie na wszelkie niewłaściwe zachowania uczniów, przeciwdziałanie niepozornym zachowaniom przemocowym (dokuczanie, izolowanie, stosowanie obraźliwych słów) oraz jak istotne jest wsparcie i empatia drugiej osoby. Na koniec szkolnego tygodnia przeciwko przemocy, uczennice klasy 7 Julia ZYGMUNTOWICZ i Maja PRZECHERSKA otrzymały wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym: JA TY MY - przeciw hejtowi. Mamy nadzieję, że po tygodniu różnych wspólnie podejmowanych działań na rzecz przeciwdziałania przemocy mamy większą świadomość tego, jak wiele zależy od naszych własnych postaw wobec drugiej osoby.
Podsumowanie akcji zbiórki pieniędzy dla bezdomnych zwierząt
- 27.11.2022
Podsumowanie akcji pomocy dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Borku.
Miło jest nam poinformować o zakończeniu akcji zbierania środków na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Borku. W czasie sprzedaży muffinek przez uczniów naszej szkoły uzbieraliśmy łącznie 2130 złotych.
Klasa”0”- 143 zł
Klasa I – 237 zł
Klasa II – 263 zł
Klasa III – 236 zł
Klasa IV – 276 zł
Klasa V – 405 zł
Klasa – VI – 168 zł
Klasa – VII – 137 zł
Klasa VIII – 265 zł
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to przedsięwzięcie. Zebrana kwota pozwoliła na zakup 140 kg mokrej karmy dla kotów, bo o taką zostaliśmy poproszeni ( Dolina Noteci, Animonda). Schronisko ma pod opieką ok. 50 kotów. Potrzeby ich są bardzo duże i są niezwykle wdzięczni za jakąkolwiek formę pomocy. W szkole odbędzie się w ciągu najbliższych dni zbiórka kocy, używanej pościeli, itp. , które również zostaną zabrane do schroniska.
I kiermasz Bożonarodzeniowy
- 27.11.2022
Konkurs na szopkę Bożonarodzeniową
- 27.11.2022
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
- 21.11.2022
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
W czwartej edycji konkursu Dzień Języków Obcych w naszej szkole udział wzięło 5 drużyn. Pierwsze miejsce zajęły Maja Przecherska, Julia Zygmuntowicz, Martyna Broś, Amelia Doniec i Maria Sokół z klasy VII (język hiszpański – Meksyk), drugie miejsce – Julia Kupczyk, Berenika Zębala, Joanna Cieślak, Halinka Ślazik oraz Beniamin Zębala (kl. V – język rumuński), trzecie miejsce wywalczyli Martyna Natkaniec, Zuzanna Chomik i Bartosz Czekaj z klasy VIII (język czeski), a dwa wyróżnienia jurorzy przyznali dziewczynkom z klasy IV (Alicja Śliwiak, Amelia Adamska, Julia Dutkiewicz i Ola Morek) – język włoski oraz za język chiński dziewczynkom z klasy VIII: Milenie Krejczy, Ani Leszczyńskiej i Julii Kopeć. Walka była wyrównana, występny piękne, lokalne potrawy bardzo smaczne. Drużyny przygotowywały się przez wiele tygodni, dlatego wszystkie zostały nagrodzone dzięki wsparciu Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców. Dziękujemy i już zastanawiamy się nad wyborem języków na przyszły rok!
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Galeria zdjęć
brak danych