• Jasełka 2015

•        Dnia 19 grudnia 2015r. o godz. 17.00 odbyły się w naszej szkole – JASEŁKA. Program jasełkowy przygotowały w tym roku najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego „0” wraz z wychowawczynią panią mgr Anną Kucalą oraz z oddziału I z wychowawczynią panią mgr Beatą Bakalarz, a także z oddziału II z wychowawczynią panią mgr Małgorzatą Ziąbek, która czuwała nad całą oprawą muzyczną. Oddział III wspierał wszystkich wokalnie. Dodatkowo przedstawienie uświetnił występ ucznia klasy V- Dawida Gadzinowskiego, który zagrał pastorałkę i kolędę na keyboardzie. Pani mgr Maria Pęchalska zajęła się przygotowaniem pięknej dekoracji i scenografii bożonarodzenio- wej, wprowadzając nas w świąteczny klimat.  Za sprawy techniczne odpowiedzialny był pan mgr Grzegorz Burzyński .

Jasełka pt: „CUD BETLEJEMSKIEJ NOCY” miały przenieść nas w scenerię dawnych lat, gdzie do szopki, w której przebywali Maryja wraz z Józefem i Dzieciątkiem Bożym, przybywali rozmaici goście, oddając swoje hojne dary. Byli to m.in.: aniołowie, pasterze, śnieżynki, kolędnicy, trzej królowie oraz wróżki, które  po  kolei  zapraszały do stajenki  postacie  bajkowe, a były  to: Dziewczynka z zapałkami, Czerwony  Kapturek, Smerfetka, Pinokio, Jaś    z Małgosią, Sierotka Marysia, Calineczka, Pszczółka Maja i  Kopciuszek. Całość była przeplatana anielskim śpiewem kolęd.

Na koniec dzieci z oddziału przedszkolnego, wzruszająco zaśpiewały pastorałkę:  „ Hej, kolęda, kolęda…”, a piękne życzenia w wykonaniu kolędników wraz z dźwiękiem dzwonków i w obecności betlejemskiej gwiazdy, wytworzyły miłą i sympatyczną atmosferę oraz wprowadziły nas w nastrój Świąt Bożego  Narodzenia.