• Festyn 2015

• Festyn rodzinny

„Witajcie w naszej bajce” – Festyn Rodzinny w Goszczy

W niedzielę 26 maja na terenie obiektów rekreacyjno – sportowych  Szkoły Podstawowej w Goszczy, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Rady Rodziców oraz nauczycieli, odbył się kolejny Festyn Rodzinny, w tym roku pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Każdy mógł tego dnia znaleźć dla siebie coś interesującego i nawet pogoda stanęła na wysokości zadania, obdarowując Nas słońcem.

Dla uczestników festynu przygotowano szereg atrakcji: blok artystyczny, w którym uczniowie zaprezentowali piosenki i scenki z popularnych bajek i baśni,

loterię fantową oraz aukcje rysunków, których autorami byli uczniowie. Dla najmłodszych niezwykłą frajdą były dmuchane zamki. Jak zwykle największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa z wieloma atrakcyjnymi nagrodami. Rozlosowano także nagrodę główną – rower ufundowany przez Państwa Małgorzatę i Michała Stryszewskich.  Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Hani Jungiewicz - uczennicy klasy I.

W takim miejscu nie mogło zabraknąć grillowanej kiełbasy, dużym powodzeniem cieszyła się także  kawiarenka ze wspaniałymi ciastami, kawą i herbatą. Z pewnością atrakcją były pokazy strażackie miejscowej OSP. Całość imprezy umilały występy zespołu muzycznego z Gimnazjum Św. Jadwigi w Luborzycy.

Festyn zaszczycili swoją obecnością wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca Pan Marek Jamborski, przewodnicząca Rady Gminy Pani  Małgorzata Doniec,  dyrektor Oddziału  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pan Włodzimierz Okrajek, dyrektor  Oddziału Regionalnego KRUS w Krakowie Pani Iwona Szablińska , prezes Gminnej Spółdzielni „SCH” w Kocmyrzowie Anna Kurowska,  radny Gminy Pan Antoni Siry, sołtysi wsi – PP Krystyna Broś, Bogusława Gałązkiewicz,  prezes OSP Goszcza Pan Henryk Dutkiewicz, prezes Zarządu Gminnego PSL Pan Stanisław Jungiewicz oraz Proboszcz tutejszej parafii ks. Andrzej Orlikowski.

Bardzo dziękujemy ludziom dobrej woli za poświęcony czas, a Szanownym Sponsorom za pomoc finansową i rzeczową. Szczególne podziękowania składamy Państwu Katarzynie i Mirosławowi Hołdom za telewizor do świetlicy szkolnej, dyrektor Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Kocmyrzowie Pani Sabinie Sitko za wsparcie finansowe oraz Firmie „Ekler” w Baranówce za pieczywo i słodkości.  Bez Waszej hojności nie byłoby możliwe zorganizowanie tak wspaniałej imprezy. Dochody uzyskane z festynu będą przeznaczone na bieżące potrzeby Szkoły. Festyn przyniósł wszystkim jego uczestnikom wiele uśmiechu na twarzy i radości w sercu oraz pozostawił miłe wspomnienia. Zapraszamy za rok!