• Festyn 2018

• Festyn Rodzinny 2018

W piękną, słoneczną, czerwcową niedzielę, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. 17  czerwca odbył się kolejny już Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy. Ta niezwykle ciepła i familijna impreza przyciągnęła do szkoły rzesze uczniów z rodzicami oraz młodszym i starszym rodzeństwem.
             Uczniowie naszej szkoły wystąpili z pokazami tanecznymi i wokalnymi, które były wyróżnione na Gminnym Konkursie Odlotowe Dzieciaki. Przybyli gości mogli wybierać spośród wielu atrakcji. Najbardziej obleganymi okazała się dmuchana zjeżdżalnia, loteria fantowa, wyścig ślimaków oraz aukcja prac plastycznych uczniów. Niewątpliwie dużym zaskoczeniem, a jednocześnie niespodzianką był wspaniały występ rodziców w przedstawieniu „Rzepka”. Ciekawość wzbudzały pokazy strażackie miejscowej OSP oraz Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej.

Aby nie zabrakło sił do zabawy,  posilić się można było kiełbasą z grilla lub pysznym ciastem, a na ochłodę lodami.  Z pewnością każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi uczestnicy z wielkim zaangażowaniem i radością brali udział w grach i zabawach. Całą atmosferę umilała muzyka. Była to świetna okazja na wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia w gronie rodzinnym. Pogoda sprzyjała, słońce świeciło, zabawie, tańcom i swawolom nie było końca. Dzieci niestrudzenie uczestniczyły w konkursach, a uśmiech nie  znikał z ich twarzy. Mamy nadzieje, że ten dzień dał im wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci.

Dziękujemy tym starszym i młodszym za uczestnictwo w festynie. Szczególnie pragniemy podziękować za udział w naszej uroczystości Gościom Honorowym, piknik szkolny zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Pan Marek Jamborski, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Małgorzata Doniec, Proboszcz Parafii ks. Andrzej Orlikowski, Radni Powiatu – PP Włodzimierz Okrajek, Krzysztof Malik, Włodzimierz Tochowicz, Radny Gminy Pan Antoni Siry, Prezes Przedsiębiorstwa „Transpych” Pan Henryk Dutkiewicz, Prezes Zarządu Gminnego PSL – Pan Stanisław Junkiewicz, Prezes Orkiestry „Ton „ Pan Sebastian Regulski Prezes Stowarzyszenia „Aktywna Wieś w Goszczy i Sadowiu” Pani Krystyna Broś, Sołtys wsi Goszcza Pan Adolf Siudek, Pan Przemysław Zieliński – Chapman Financial Polska, Pan Mariusz Spera – Leśniczy Leśnictwa Goszcza, Kierownik Biblioteki Publicznej Pani Wiesława Zielińska, Pani Jadwiga Jakubiak – Organistka Parafii Goszcza.   Dla wszystkich organizatorów była to wielka przyjemność sprawić radość milusińskim.

Dyrektor, Rada Rodziców, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen Mariana Langiewicza w Goszczy składają serdeczne podziękowania dla Darczyńców – Sponsorów Festynu Rodzinnego 2018. Życzymy sukcesów i powodzenia.