• Festyn 2016

• FESTYN RODZINNY

Rodzinna Majówka  w Goszczy

W niedzielę 22 maja na terenie obiektów rekreacyjno – sportowych  Szkoły Podstawowej im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Rady Rodziców oraz nauczycieli, odbył się kolejny Festyn Rodzinny. Każdy mógł tego dnia znaleźć dla siebie coś interesującego i nawet pogoda stanęła na wysokości zadania, obdarowując Nas słońcem.

Dla uczestników festynu przygotowano szereg atrakcji: blok artystyczny, w którym uczniowie zaprezentowali piosenki nagrodzone w konkursach gminnych oraz tańce, loterię fantową a także aukcję rysunków, których autorami byli uczniowie. Dla najmłodszych niezwykłą frajdą były dmuchane zamki. Jak zwykle największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa z wieloma atrakcyjnymi nagrodami.

Festyn był również okazją do spotkania z Panią Magdaleną Kozioł - autorką książki „52 Kolory Życia” – mieszkanką Goszczy, mamą naszej pierwszoklasistki.

W takim miejscu nie mogło zabraknąć grillowanej kiełbasy, dużym powodzeniem cieszyła się także  kawiarenka ze wspaniałymi ciastami, kawą i herbatą. Z pewnością atrakcją były pokazy strażackie miejscowej OSP. Całość imprezy umilały występy zespołu muzycznego SENSI.

Festyn zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca Pan Marek Jamborski, Radny Powiatu – Pan Krzysztof Malik, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji – Pani Agnieszka Brodowska, Prezes Gminnej Spółdzielni „SCH” w Kocmyrzowie Pani Anna Kurowska,  Radny Gminy Pan Antoni Siry, Kierownik Biblioteki Publicznej w Goszczy – Pani Wiesława Zielińska, PP Dyrygent Orkiestry „TON” –Eugeniusz Sokół oraz Sebastian Regulski – Prezes Orkiestry „TON”, Redaktor Naczelny „Gazety Lokalnej” – Jerzy Kozik, Sołtysi wsi – PP Krystyna Broś - równocześnie Prezes Stowarzyszenia Aktywna Wieś Goszcza - Sadowie, Bogusława Gałązkiewicz, Adolf Siudek,   Prezes OSP Goszcza Pan Henryk Dutkiewicz, Naczelnik OSP Goszcza – Pan Łukasz Dutkiewicz, Prezes Firmy „Struzik” – Pan Wiesław Struzik z małżonką, Prezes Firmy Budowlanej – Pan Mirosław Hołda z małżonką, Prezes Firmy Budowlanej – Pan Grzegorz Gadzinowski z małżonką, Prezes Firmy Budowlanej – Pan Krzysztof Doniec z małżonką byli Pracownicy Szkoły oraz Proboszcz tutejszej Parafii ks. Andrzej Orlikowski. Pragniemy dodać, iż zaproszeni goście honorowi byli sponsorami imprezy.

Bardzo dziękujemy Ludziom Dobrej Woli za poświęcony czas, a Szanownym Sponsorom za pomoc finansową i rzeczową. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrektor Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Kocmyrzowie Pani Sabiny Sitko za wsparcie finansowe oraz Firmy „Ekler” w Baranówce za pieczywo i słodkości.  Bez hojności Sponsorów nie byłoby możliwe zorganizowanie tak wspaniałej imprezy. Dochody uzyskane z festynu będą przeznaczone na potrzeby Szkoły. Festyn przyniósł wszystkim jego uczestnikom wiele uśmiechu na twarzy i radości w sercu oraz pozostawił miłe wspomnienia. Zapraszamy za rok!

Społeczność Szkoły