• Jasełka 2016

• Święta Bożego Narodzenia to ogromna inspiracja artystyczna dla społeczności szkolnej. Tegoroczne święta w Szkole Podstawowej im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy poprzedził corocznie organizowany przez Samorząd Uczniowski kiermasz świąteczny. Tym razem dekoracje świąteczne przeszły najśmielsze oczekiwania, poziom prac oceniony był bardzo wysoko. Ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Przedsięwzięcie zapewne nie  byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania rodziców.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu Szkoły Podstawowej w Goszczy były jasełka.   Program pod tytułem "Cud betlejemskiej nocy" przygotowały dzieci z klas 0 - III wspólnie z wychowawczyniami przy ogromnym wsparciu rodziców, którym bardzo dziękujemy za trud i poświęcony czas w zbudowaniu dekoracji oraz zabezpieczeniu strojów.  Jasełka miały tradycyjny charakter i nawiązywały do czasów, w jakich przyszło narodzić się Jezusowi. Mogliśmy usłyszeć piękne polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu solistów i chóru, którzy stworzyli niepowtarzalny radosny klimat spotkania. Na jasełkowym spotkaniu wśród zaproszonych gości znaleźli się radny Pan Antoni Siry oraz sołtys Goszczy Pan Adolf Siudek. Na koniec występujący uczniowie złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia, do których przyłączył się  dyrektor Szkoły Pan Zygmunt Łach,  w ciepłych słowach przekazał życzenia dla wszystkich przybyłych i ich rodzin.