• Góra Grosza 2012

• Tradycyjnie, jak co roku braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej GÓRA GROSZA. Jest to już XII edycja działań podjętych przez Towarzystwo "Nasz Dom".

Uczniowie wraz z wychowawcami zbierali drobne monety przez ponad miesiąc. Za jeden grosz chyba niewiele możemy kupić, ale jeśli zbierze ich się góra, jest to już wymierna kwota, za którą można już komuś pomóc.
        Zebrane fundusze są przeznaczane na pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych, placówkach opiekuńczo- wychowawczych.
        W tym roku nasza szkoła zebrała 426 zł. 49 gr.

I miejsce zajęła  kl. III, która zgromadziła 190 zł. 35 gr. (15,86 zł/ uczeń) , II miejsce zdobyła  klasa czwarta gromadząc 56 zł. 23 gr. (7 zł/ uczeń), zaś III miejsce klasy I i II (4,68 zł/ uczeń). Całą akcję koordynował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem.