• Rekrutacja 2021/2022

• Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego

przy Szkole Podstawowej w Goszczy na rok szkolny 2021/2022

23. Doniec Franciszek
          24. Rebuś Marcin
          25. Stryszewska Gabriela

Lista dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej

Szkoły Podstawowej im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy na rok szkolny 2021/20222

1. Bławat Nadia
          2. Czopek Liliana
          3. Janeczek Aleksandra
          4. Heczko Wiktoria
          5. Koźlik Adam
          6. Kurbiel Oskar
          7. Natkaniec Igor
          8. Nowak Michał
          9. Sobesto Julian
          10. Stąpór Antoni
          11. Staszkiewicz Jan
          12. Stryszowski Kacper
          13. Stryszewska Patrycja
          14. Szczecina Jakub
          15. Ślazik Emilia
          16. Wiklik Julia

Do klas II - VIII zostali zakwalifikowani wszyscy uczniowie zgłoszeni do 23 kwietnia 2021 r.

Zarządzenie Nr 1/2021

Dyrektora Szkoły Podstawowej im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy z dnia 26 lutego  2021 r. w sprawie rekrutacji do klasy  pierwszej  i oddziału  przedszkolnego  na rok szkolny 2021/2022

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe ( Dz.U. z 2017 r. poz. 59 ze zmianami),  Statut Szkoły Podstawowej im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy  z dnia 27 listopada 2017 r., Zarządzenie nr 0050.11.2021 Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca z dnia 29 stycznia  2021 r. w sprawie ustalenia  harmonogramu czynności w  postępowaniu rekrutacyjnym  oraz postępowaniu uzupełniającym do oddziału przedszkolnego, przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę  Kocmyrzów-Luborzyca na rok szkolny 2021/2022 ( tekst na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Kocmyrzów-Luborzyca)

Par. 1. Zasady rekrutacji

1.Do klasy pierwszej przyjmowane są z urzędu dzieci  urodzone w roku 2014 na podstawie zgłoszenia rodziców-prawnych opiekunów.

2. Dzieci urodzone w roku 2015, które odbyły roczne przygotowanie przedszkolne  mogą być przyjęte do klasy pierwszej na wniosek rodziców- prawnych opiekunów.

3. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci urodzone w roku 2015 i 2016.

4. Dzieci, które w roku szkolnym 2020/2021 uczęszczały do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Goszczy nie muszą być ponownie zapisywane. Rodzice tych dzieci w terminie do 19 marca 2021  r. składają pisemną deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

5.  W miarę wolnych miejsc, na „listę rezerwową”,  przyjmowane będą dzieci urodzone w roku 2017.  O przyjęciu z „listy rezerwowej” stosowane będą kryteria: a) w szkole obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo dziecka, b) dziecko mieszka w obwodzie szkolnym, c) we wniosku określono istotne okoliczności, które wskazują na potrzebę przyjęcia dziecka do tej szkoły.

Par. 2. Harmonogram – terminy

1. Zgłoszenia o przyjęcie do oddziału przedszkolnego można dokonać w terminie od 19 do 31 marca 2021 r. poprzez złożoną w sekretariacie szkoły lub w skrzynce wrzutowej /znajdującej się na bramie szkolnej/ ankietę zapisu oraz klauzulę informacyjną /druki do pobrania na stronie internetowej Szkoły/.

2. Zgłoszenia o przyjęcie do klasy pierwszej i innych klas można dokonać  w terminie od 15 marca do 16 kwietnia 2021 r. poprzez złożoną w sekretariacie szkoły lub w skrzynce wrzutowej /znajdującej się na bramie szkolnej/ ankietę zapisu oraz klauzulę informacyjną /druki do pobrania na stronie internetowej Szkoły/.

3. Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego zostanie podana do dnia 16 kwietnia 2021 r.

4. Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów/klas szkolnych zostanie podana do 23 kwietnia 2021 r.

5.  W terminie do 29 kwietnia 2021 r. rodzice dziecka potwierdzają wolę przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego lub oddziału/klasy w postaci pisemnego oświadczenia.

6.  30 kwietnia 2021 r. zostanie podana do publicznej wiadomości lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego i oddziałów/klas szkolnych.