• Święto Szkoły 2016

• ŚWIĘTO SZKOŁY 2016

Święto Szkoły – Patrona Szkoły Podstawowej

im. gen Mariana Langiewicza w Goszczy

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego”

Jan Paweł II

Po raz osiemnasty Szkoła Podstawowa w Goszczy obchodziła Święto Szkoły – Święto Patrona. Praca wychowawcza wokół  Patrona wpisana jest w Statut Szkoły i prowadzona przez cały rok. Jednak jej wzmożenie następuje od stycznia do marca, by przed Świętem nasi wychowankowie byli do niego dobrze przygotowani.

Tegoroczne uroczystości obchodzono pod hasłem „Pokażę swój Patriotyzm”. Najważniejszymi formami działań przygotowujących uczniów do Święta Szkoły – Patrona Szkoły były m.in.: godziny wychowawcze, apele tematyczne, konkursy wiedzowe, recytatorskie, artystyczne, plastyczne, fotograficzne, wystawki tematyczne, historyczna gra terenowa, wycieczki do miejsc związanych z powstaniem styczniowym,

Uwieńczeniem obchodów była Msza Święta w Kościele Parafialnym w Goszczy, odprawiona  przez Proboszcza Parafii ks. Andrzeja Orlikowskiego dnia 5 marca 2016 r. Po Mszy uczestnicy obejrzeli  program patriotyczny uczniów, przygotowany przez nauczycielki Panią  Marię Pęchalską  i Panią Małgorzatę Ziąbek, wysłuchali koncert orkiestry dętej „TON”, prowadzonej przez dyrygenta Eugeniusza Sokoła i Prezesa Pana Sebastiana Regulskiego. W oprawie muzycznej Mszy Świętej uczestniczyła Organistka Pani Jadwiga Jakubiak. W tej części obchodów uczestniczyli Goście – Przyjaciele Szkoły, m.in.: Wójt Gminy Pan Marek Jamborski, Radni Powiatu Pan Włodzimierz Okrajek i Pan Krzysztof Malik, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Małgorzata Doniec, Radni Gminy Pani Jadwiga Łach i Pan Antoni Siry, Prezes Gminnej Spółdzielni „SCh” Pani Anna Kurowska, Prezes OSP Goszcza pan Henryk Dutkiewicz, Prezes Zarządu Gminnego PSL Pan Stanisław Junkiewicz, Kierownik Biblioteki Publicznej w Goszczy Pani Wiesława Zielińska, Sołtys wsi Goszcza Pan Adolf Siudek, Sołtys wsi Polanowice Pani Bogusława Gałązkiewicz, Prezes Stowarzyszenia „Aktywna Wieś – Goszcza i Sadowie” Pani Krystyna Broś, Nauczyciele – seniorzy oraz licznie przybyli Mieszkańcy obwodu szkolnego.

Po uroczystościach w kościele uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych Ochotniczej Straży w Goszczy i  Szkoły Podstawowej w Goszczy złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą  gen. Mariana Langiewicza.

Część oficjalną zamknęło zwiedzanie wystawy prac dzieci – owoc tegorocznych obchodów. Na zakończenie zaproszono wszystkich uczestników na degustację potraw regionalnych, przygotowanych przez rodziców i Stowarzyszenie „Aktywna Wieś – Goszcza i Sadowie.

Dyrektor Szkoły składa serdecznie podziękowania wszystkim Gościom, Rodzicom i Mieszkańcom za udział w uroczystościach.