• Jasełka 2017

• Okres Bożego Narodzenia to czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem , składania sobie życzeń a także czas przedstawień ukazujących wydarzenia z Betlejem, zwany Jasełkami. Podtrzymując piękną tradycję naszych dziadków, co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Goszczy wraz z wychowawcami, przy ogromnym wsparciu rodziców, przygotowują spotkanie jasełkowe dla społeczności lokalnej i szkolnej. W tym roku wszystkie dzieci z klas 0 – III zaprezentowały wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat , kiedy w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. W przedstawieniu pt.”Jedna jest taka noc”, wcieliły się w role Maryi i Józefa, Heroda, Śmierci, Diabełków, Pasterzy, Aniołów, Dzieci z innych krajów, Trzech Króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, radości, humoru i ciepła. Przy żłobku nie zabrakło też Krakowiaków ( dzieci z oddziału przedszkolnego ), którzy przepięknie zatańczyli dla Dzieciątka taniec z naszego regionu – „Krakowiaka”. Uroku inscenizacji dodały przepiękne dekoracje oraz kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Na jasełkowe spotkanie, wśród zaproszonych gości przybyli radny Pan Antoni Siry, sołtys Sadowia Pani Krystyna Broś oraz kierownik Biblioteki Publicznej w Goszczy Pani Wiesława Zielińska. Na zakończenie uczniowie i nauczyciele złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dekoracji i strojów.