• I Rodzinny Bieg Ślimaka

• I Rodzinny "Bieg Ślimaka"

W piękne, upalne, niedzielne popołudnie wybiegli na trasy przełajowe najwytrwalsi biegacze Szkoły Podstawowej w Goszczy. Wysoka temperatura powietrza "przestraszyła" niektórych wcześniej deklarujących udział biegaczy. Trasy wyznaczone w lesie w Goszczy, na szczęście mają swój mikroklimat i bieg był dla nas przyjemnością. Zarówno uczniowie jak rodzice przebiegli wyznaczone dystanse bez większych trudności. Wspólnie, aktywne spędzanie czasu wolnego dzieci i rodziców wpływa pozytywnie na relacje między nimi. Jest przykładem "zdrowego stylu życia". Pomimo rywalizacji podczas biegu odczuwalna była pozytywna atmosfera imprezy. Rozdanie medali i skromnych nagród na terenach przyszkolnych potwierdzało że wszyscy byliśmy wygranymi. Udało się nam pokonać własną słabość i pokazać dzieciom, że ruch może dawać dużo radości. Całą imprezę sportową zakończyło wspólne ognisko, na którym umówiliśmy na kontynuację biegów w ostatnim tygodniu września .Już teraz zapraszamy wszystkich -organizatorzy.