• ZIELONA SZKOŁA W ZAWOI 2015

• Uczniowie z klas młodszych, tuż  przed końcówką roku szkolnego uczyli się w plenerze -  w Zawoi - pięknej beskidzkiej miejscowości pod Babią Górą. Zajęcia  przebiegały pod hasłem " Zdobywcy Babiej Góry.

W programie znalazło się :

-wycieczka do ośrodka edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego gdzie

zobaczyliśmy  interaktywną ekspozycję:

Flora i fauna babiogórska. Podczas zwiedzania wystawy można było usłyszeć odgłosy lasu: m. in.

śpiew ptaków i porykiwanie niedźwiedzia. Bardzo ciekawa wystawa przybliży uczestnikom wycieczki początki ochrony przyrody babiogórskiej oraz historię rozwoju turystyki na odwiedzanym terenie.

Niedaleko Muzeum zobaczyliśmy Skansen Budownictwa Babiogórskiego im. Józefa Żaka

w Zawoi Markowe Rówienki. Muzeum na powietrzu prezentuje stare chaty góralskie o typowo babiogórskim stylu budownictwa

-Góral Show  spotkanie z góralami zawojskimi – prezentacja folkloru zawojskiego w dynamiczny, interaktywny i przystępny sposób.nteraktywna, dynamiczna i humorystyczna prezentacja folkloru góralskiego – legendy, gawędy, konkursy…

- Zawojskie Safarii – park Czarnego Daniela to gospodarstwo, w którym hodowane są jelenie,daniele i konie, owce, lamy i koza.

Warsztaty wykonywania figurek z siana, malowania na szkle, spotkanie z rzeźbiarzem ludowym.

- Korona Ziemi – nowa atrakcja w Zawoi-zwiedzanie makiet dziewięciu największych gór świata,

ale także eksponaty pokazujące historię alpinizmu. Oglądaliśmy również film o wyprawach Martyny Wojciechowskiej.

Poza tym wiele innych atrakcji.